دوشنبه , بهمن ۳۰ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / راهنمای خرید / راهنمای خرید سرخ کن
راهنمای خرید سرخ کن
راهنمای خرید سرخ کن

راهنمای خرید سرخ کن

راهنمای خرید سرخ کن

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و مدرنیته شدن ، هر کاری اعم از آشپزی نیز با این روند خو گرفته است . یکی از کارهای متداول آشپزی سرخ کردن مواد غذایی است . به صورت معمول کار سرخ کردن در آشپزخانه با ریختن روغن در ظرفی مانند تابه انجام می پذیرد . در حال حاضر میشود این کار را انواع سرخ کن های خانگی و صنعتی نیز انجام داد .

راهنمای خرید سرخ کن
راهنمای خرید سرخ کن

انواع سرخ کن ها

می توان سرخ کن ها را به چهار دسته تقسیم نمود :

۱-سرخ کن های معمولی :

این سرخ کن ها ظرفیتی در حدود ۲ الی ۳ لیتر داشته و دارای یک ظرف نچسب هستند که در آن روغن و مواد غذایی جای میگیرند ، این سرخ کن ها با برق کار می کنند و انرژی الکتریکی را به انرژی حرارتی تبدیل کرده و باعث میشوند که المنت های موجود در داخل دستگاه داغ شده و ظرف را داغ کنند و به تبع آن مواد غذایی داخل دستگاه سرخ شوند . مزیت این سرخ کن ها سرعت بالای سرخ کردن مواد غذایی است و یکی از معایب آن استفاده زیاد از روغن برای سرخ کردن مواد غذایی می باشد .

۲-مینی سرخ کن ها :

این سری از سرخ کن ها شبیه سرخ کن های معمولی هستند با این تفاوت که دارای ظرفیت کمتری می باشند از ۰٫۸ الی ۱٫۵ لیتر و به دلیل ظرفیت کمتر ظرف ، روغن کمتری مصرف میکنند .

۳-سرخ کن های رژیمی :

این سرخ کن ها با استفاده از روغن کم (در حد یک قاشق) و استفاده از المنت های گرمایی در بالای سرخ کن به جای زیر ظرف مواد غذایی کار میکند ، استفاده بسیار کم روغن و پخت مواد غذایی با اسفاده از المنت های گرمایی هواپزی باعث میشود تا برای سرخ کردن مواد غذایی از مقدار کم روغن استفاده گردد .

۴-سرخ کن های صنعتی :

این مدل از سرخ کن ها با ظرفیت حداقل ۳ لیتر ، بیشتر برای رستوران ها کابرد دارد ، روش کار این سرخ کن مانند سرخ کن های معمولی است و تفاوت آن در مقدار حجم ظرف می باشد .

به مواردی که می بایست در هنگام خرید سرخ کن دقت کرد می توان ، روش کار سرخ کن ، مقدار استفاده از روغن در هر بار پخت و سرخ کردن مواد غذایی ، ظرف با قابلیت جدا شدن برای نظافت آسان ، تایمر دیجیتالی ، خاموش کن خودکار را نام برد .

شما می توانید برای خرید انواع سرخ کن به فروشگاه اینترنتی رتینا کالا مراجعه نمائید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *